Ligue 1 »
Sam 20 Jan
20:00
Amiens SC
20:00
Guingamp
Sam 20 Jan
20:00
Montpellier
20:00
Toulouse
Sam 20 Jan
17:00 terminé
Nantes
0 - 1
Girondins Bordeaux INFO
Sam 20 Jan
20:00
Rennes
20:00
Angers SCO
Sam 20 Jan
20:00
Strasbourg
20:00
Dijon FCO
Sam 20 Jan
20:00
Troyes
20:00
Lille
Ligue 2 »
Sam 20 Jan
15:00 terminé
Nîmes
3 - 0
Chateauroux INFO
National »
Sam 20 Jan
14:45 terminé
Stade Lavallois
1 - 2
Rodez INFO
CFA Groupe 1 »
Sam 20 Jan
18:00 terminé
Hyères
0 - 1
Marignane Gignac INFO
Sam 20 Jan
18:00 terminé
Nice II
0 - 2
Sète INFO
Sam 20 Jan
18:30 En cours 2'
Bergerac
0 - 0
Paulhan/Pézenas
Sam 20 Jan
18:00 En cours 90'
Stade Bordelais
2 - 2
Ol. Marseille II
Sam 20 Jan
18:00
Tarbes
18:00
Monaco II
Sam 20 Jan
19:00
Fréjus
19:00
Grasse
Sam 20 Jan
19:00 Mi-temps
Mont-Marsan
0 - 0
Colomiers
Sam 20 Jan
18:00
FC Martigues
18:00
Sporting Toulon Var
CFA Groupe 2 »
Sam 20 Jan
18:00 terminé
Le Puy
0 - 1
Monts Or Azergues INFO
Sam 20 Jan
18:00 Reporté
Montceau
18:00
Jura Sud
Sam 20 Jan
16:00 En cours 45'
PSG II
0 - 0
Andrézieux
Sam 20 Jan
18:00
Raon-l'Etape
18:00
Saint-Louis Neuweg
Sam 20 Jan
17:00
Schiltigheim
17:00
Annecy
Sam 20 Jan
17:00
Villefranche
17:00
Olympique Lyon II
Sam 20 Jan
18:30 En cours 2'
Yzeure
0 - 0
Saint-Priest
CFA Groupe 3 »
Sam 20 Jan
18:00
Amiens AC
18:00
St Geneviève
Sam 20 Jan
18:00
Arras
18:00
Reims II
Sam 20 Jan
20:00
Bastia-Borgo
20:00
Beauvais Oise
Sam 20 Jan
18:00
US Fleury-Merogis
18:00
Lens II
Sam 20 Jan
18:00 En cours 45'
Drancy
0 - 0
Iris Club de Croix
Sam 20 Jan
18:00 terminé
Lille II
2 - 3
Sedan INFO
Sam 20 Jan
18:00
Poissy
18:00
Furiani Agliani
Sam 20 Jan
18:00
V.Châtillon
18:00
Maur Lusitanos
CFA Groupe 4 »
Sam 20 Jan
18:00
Chartres
18:00
Vitré
Sam 20 Jan
18:00
Granville
18:00
Le Havre II
Sam 20 Jan
18:00
Le Mans
18:00
Stade Rennes II
Sam 20 Jan
18:00
Saint-Malo
18:00
Romorantin
Sam 20 Jan
18:00
St-Pryvé
18:00
Limoges
Sam 20 Jan
18:00
Stade Briochin
18:00
Boulogne-Billancourt
Sam 20 Jan
18:00
Trelissac
18:00
Mantes
Sam 20 Jan
18:30 En cours 45'
Fontenay
0 - 0
Lorient II
CFA 2 Groupe 1 »
Sam 20 Jan
18:00
Chambéry
18:00
Clermont II
Sam 20 Jan
17:00
Limonest
17:00
Aurillac Arpajon
Sam 20 Jan
18:00
Bourg Bresse
18:00
Saint-Étienne II
Sam 20 Jan
18:00
Thiers
18:00
Bourgoin-Jallieu
Sam 20 Jan
18:00
Vaulx
18:00
Volvic
Sam 20 Jan
18:30
Chamalières
18:30
Ain Sud
CFA 2 Groupe 2 »
Sam 20 Jan
18:00
Dijon II
18:00
Saint Vit
Sam 20 Jan
16:00
Pontarlier
16:00
Selongey
Sam 20 Jan
18:00
Besancon RC
18:00
Besancon FC
Sam 20 Jan
18:00
Sochaux II
18:00
Quetigny
Sam 20 Jan
17:00
Jura Dolois
17:00
Auxerre II
CFA 2 Groupe 3 »
Sam 20 Jan
18:00
Dinan-Léhon
18:00
Ergué-Gaberic
Sam 20 Jan
18:30
Concarneau II
18:30
Lannion
Sam 20 Jan
18:00
Brest II
18:00
Pontivy
Sam 20 Jan
18:00
Saint-Colomban
18:00
Guingamp II
Sam 20 Jan
18:30
Vannes
18:30
Vilaine Atlantique
Sam 20 Jan
18:00
Guichen
18:00
Montagnarde
CFA 2 Groupe 4 »
Sam 20 Jan
18:00
Tourangeau
18:00
Bourges
Sam 20 Jan
18:00
Drouais
18:00
Orléans II
Sam 20 Jan
19:00
Bourges Foot
19:00
Tours II
Sam 20 Jan
19:00
Avoine OCC
19:00
Châteauroux II
Sam 20 Jan
19:00
Étoile Bleue
19:00
Montargis
Sam 20 Jan
19:30
Vierzon
19:30
Blois
CFA 2 Groupe 5 »
CFA 2 Groupe 6 »
Sam 20 Jan
18:00
US Maubeuge
18:00
Boulogne II
Sam 20 Jan
18:00
Dunkerque II
18:00
Grande-Synthe
Sam 20 Jan
18:00
Feignies
18:00
Senlis
Sam 20 Jan
19:00
Ailly Sur Somme
19:00
ES Wasquehal
Sam 20 Jan
17:00
Tourcoing
17:00
Chambly II
CFA 2 Groupe 7 »
Sam 20 Jan
18:00
Bayeux
18:00
Pacy Ménilles
Sam 20 Jan
18:00
Evreux 27
18:00
Quevilly II
Sam 20 Jan
18:00
Mondeville
18:00
Gonfreville
Sam 20 Jan
18:00
Alençon
18:00
Dives
Sam 20 Jan
18:00 Reporté
Rouen II
18:00
Avranches II
Sam 20 Jan
14:30
Caen II
14:30
Saint-Lô Manche
Sam 20 Jan
14:30
Oissel
14:30
Dieppe
CFA 2 Groupe 8 »
Sam 20 Jan
18:00
Niort II
18:00
Mérignac-Arlac
Sam 20 Jan
18:00
Genêts d'Anglet
18:00
FC Libourne Saint Seurin
Sam 20 Jan
18:00
Angouleme
18:00
Girondins de Burdeos II
Sam 20 Jan
18:30
Poitiers
18:30
Cozes
Sam 20 Jan
19:00
Lège-Cap-Ferret
19:00
Bayonne
Sam 20 Jan
19:00
Bressuire
19:00
Chauray
CFA 2 Groupe 9 »
Sam 20 Jan
18:00
Blagnac
18:00
Castanet
Sam 20 Jan
18:00 Reporté
Rodéo Toulouse
18:00
Nîmes II
Sam 20 Jan
18:00
Montpellier II
18:00
Balma
Sam 20 Jan
18:00
Agde
18:00
Narbonne
Sam 20 Jan
19:00
Olympique Alès
19:00
Luzenac
Sam 20 Jan
15:00
Fabrègues
15:00
Toulouse II
CFA 2 Groupe 10 »
Sam 20 Jan
18:00
Angers II
18:00
Le Poiré-sur-Vie
Sam 20 Jan
18:30
Les Herbiers II
18:30
USSA Vertou
Sam 20 Jan
18:30
Laval II
18:30
RC La Flèche
Sam 20 Jan
17:00
Challans
17:00
Change
Sam 20 Jan
15:00
La Roche VF
15:00
Voltigeurs
Sam 20 Jan
18:00
Sablé
18:00
Mulsanne-Teloché
CFA 2 Groupe 11 »
Sam 20 Jan
15:00
Ajaccio II
15:00
Cannes
Sam 20 Jan
17:00
Le Pontet
17:00
Gémenos
Sam 20 Jan
15:00
Aubagne
15:00
Saint-Rémoise
Sam 20 Jan
14:30
Marseille Endoume
14:30
Bastia II
Sam 20 Jan
14:30
EF Bastia
14:30
Île-Rousse Monticello
Ligue 1
Ven 19 Jan
Caen
0-2
Olympique
Sam 20 Jan
Nantes
0-1
Girondins Bordeaux
Strasbourg
20:00
Dijon FCO
Rennes
20:00
Angers SCO
Amiens SC
20:00
Guingamp
Montpellier
20:00
Toulouse
Troyes
20:00
Lille
Dim 21 Jan
Nice
15:00
Saint Etienne
Monaco
17:00
Metz
Olympique Lyonnais
21:00
PSG
Equipe / Points
1 PSG PSG 56
2 Olympique Marseille MAR 47
3 Olympique Lyonnais LYO 45
4 Monaco MON 43
5 Nantes NAN 34
6 Nice NIC 31
7 Guingamp GUI 29
8 Montpellier MPL 28
9 Rennes REN 28
10 Caen CAE 27
 
11 Girondins Bordeaux GIR 26
12 Dijon FCO DIJ 25
13 Strasbourg STR 24
14 Saint Etienne ASS 23
15 Angers SCO ANG 22
16 Amiens SC AMI 22
17 Lille LIL 22
18 Troyes TRO 21
19 Toulouse TFC 20
20 Metz MET 15
Ligue 2
Ven 19 Jan
Valenciennes
1-1
Le Havre
Tours
2-1
Niort
Sochaux
1-0
Nancy
Quevilly
0-2
Gazélec Ajaccio
Orléans
2-3
Auxerre
Lorient
1-1
Clermont
Stade Brestois
1-1
Lens
Bourg-Péronnas
0-2
Stade de Reims
Sam 20 Jan
Nîmes
3-0
Chateauroux
Lun 22 Jan
Paris FC
20:45
Ajaccio
Equipe / Points
1 Stade de Reims REI 53
2 Nîmes NÎM 43
3 Ajaccio AJA 38
4 Paris FC PFC 38
5 Le Havre LHA 37
6 Lorient LOR 37
7 Stade Brestois BRE 36
8 Clermont CLE 34
9 Chateauroux CHA 34
10 Sochaux FCS 33
 
11 Gazélec Ajaccio GAZ 27
12 Auxerre AUX 26
13 Niort NIO 26
14 Valenciennes VAL 26
15 Lens LEN 25
16 Orléans ORL 24
17 Nancy ASN 21
18 Quevilly QUE 18
19 Bourg-Péronnas BOU 17
20 Tours TOU 9
National
Ven 19 Jan
Avranches
20:00
Creteil
Cholet
20:00
Pau FC
Grenoble
1-2
Boulogne
Béziers
0-0
Sannois Gratien
Consolat Marseille
2-2
Red Star
Lyon-Duchère
1-2
Les Herbiers
Chambly
0-2
Concarneau
Sam 20 Jan
Stade Lavallois
1-2
Rodez
Equipe / Points
1 Rodez ROD 34
2 Red Star RED 32
3 Grenoble GRE 31
4 Cholet CHO 25
5 Dunkerque DUN 25
6 Sannois Gratien SAN 25
7 Lyon-Duchère LYO 22
8 Pau FC PAU 22
9 Béziers BEZ 21
 
10 Stade Lavallois STL 21
11 Concarneau CON 21
12 Chambly CHA 21
13 Consolat Marseille CON 21
14 Boulogne USB 20
15 Les Herbiers LES 18
16 Creteil LUS 17
17 Avranches AVR 14
Groupe 1
Sam 20 Jan
Hyères
0-1
Marignane Gignac
Nice II
0-2
Sète
Stade Bordelais
2-2
Ol. Marseille II
Tarbes
18:00
Monaco II
FC Martigues
18:00
Sporting Toulon
Bergerac
0-0
Paulhan/Pézenas
Fréjus
19:00
Grasse
Mont-Marsan
0-0
Colomiers
Equipe / Points
1 Marignane Gignac MGG 32
2 Colomiers COL 31
3 Bergerac BER 30
4 FC Martigues FCM 28
5 Sporting Toulon Var SPO 26
6 Fréjus St-Raphaël FRE 23
7 Sète SÈT 23
8 Hyères HYE 22
 
9 Monaco II MON 21
10 Nice II NIC 21
11 Grasse GRA 20
12 Paulhan/Pézenas PAU 18
13 Mont-Marsan MON 18
14 Ol. Marseille II MAR 16
15 Tarbes TAR 14
16 Stade Bordelais STA 12
Groupe 2
Ven 19 Jan
Belfort
1-0
Épinal
Sam 20 Jan
PSG II
0-0
Andrézieux
Schiltigheim
17:00
Annecy
Villefranche
17:00
Olympique Lyon II
Le Puy
0-1
Monts Or Azergues
Montceau
18:00
Jura Sud
Raon-l'Etape
18:00
Saint-Louis Neuweg
Yzeure
0-0
Saint-Priest
Equipe / Points
1 Andrézieux AND 35
2 Villefranche VIL 31
3 Annecy ANN 29
4 Olympique Lyon II OLY 24
5 Saint-Priest SAI 23
6 Jura Sud JUR 23
7 PSG II PSG 22
8 Belfort BEL 22
 
9 Épinal SPI 20
10 Le Puy LPV 20
11 Schiltigheim SCH 20
12 Saint-Louis Neuweg SAI 20
13 Monts Or Azergues MOA 18
14 Yzeure YZE 16
15 Montceau MON 16
16 Raon-l'Etape RAO 5
Groupe 3
Sam 20 Jan
Amiens AC
18:00
St Geneviève
Arras
18:00
Reims II
US Fleury-Merogis
18:00
Lens II
Drancy
0-0
Iris Club Croix
Lille II
2-3
Sedan
Poissy
18:00
Furiani Agliani
V.Châtillon
18:00
Maur Lusitanos
Bastia-Borgo
20:00
Beauvais Oise
Equipe / Points
1 Sedan SED 30
2 US Fleury-Merogis FLE 29
3 St Geneviève STG 29
4 Bastia-Borgo FBB 27
5 Maur Lusitanos SML 23
6 Drancy DRA 23
7 Amiens AC AAC 21
8 Arras ARR 19
 
9 V.Châtillon VCH 19
10 Furiani Agliani FUR 18
11 Beauvais Oise ASB 17
12 Poissy POI 16
13 Iris Club de Croix IRI 16
14 Lille II LIL 15
15 Reims II REI 13
16 Lens II LEN 13
Groupe 4
Sam 20 Jan
Chartres
18:00
Vitré
Granville
18:00
Le Havre II
Le Mans
18:00
Stade Rennes II
Saint-Malo
18:00
Romorantin
St-Pryvé
18:00
Limoges
Stade Briochin
18:00
Boulogne-Billancou
Trelissac
18:00
Mantes
Fontenay
0-0
Lorient II
Equipe / Points
1 Le Mans LMU 37
2 Lorient II LOR 33
3 Romorantin ROM 31
4 Saint-Malo SAI 27
5 Stade Briochin STA 26
6 Limoges LIM 25
7 Boulogne-Billancourt BOU 23
8 Chartres CHA 22
 
9 Granville GRA 21
10 Vitré VIT 19
11 St-Pryvé St-Hilaire STP 19
12 Le Havre II LEH 14
13 Fontenay FON 13
14 Mantes MAN 13
15 Trelissac TRE 11
16 Stade Rennes II STA 10
Groupe 1
Sam 20 Jan
Limonest
17:00
Aurillac Arpajon
Chambéry
18:00
Clermont II
Bourg Bresse
18:00
Saint-Étienne II
Thiers
18:00
Bourgoin-Jallieu
Vaulx
18:00
Volvic
Chamalières
18:30
Ain Sud
Dim 21 Jan
Ytrac
14:30
Montluçon
Equipe / Points
1 Bourgoin-Jallieu BOU 30
2 Saint-Étienne II SAE 29
3 Clermont II CLE 23
4 Aurillac Arpajon AUR 21
5 Chamalières CHA 20
6 Thiers THI 20
7 Bourg en Bresse II BEB 17
 
8 Vaulx VAU 14
9 Ain Sud AIN 14
10 Chambéry CHA 13
11 Limonest LIM 12
12 Volvic VOL 12
13 Ytrac YTR 11
14 Montluçon MON 6
Groupe 2
Sam 20 Jan
Pontarlier
16:00
Selongey
Jura Dolois
17:00
Auxerre II
Dijon II
18:00
Saint Vit
Besancon RC
18:00
Besancon FC
Sochaux II
18:00
Quetigny
Dim 21 Jan
Saint-Apollinaire
14:30
Louhans Cuiseaux
Avallon CO
14:30
Clémenceau
Equipe / Points
1 Sochaux II SOC 33
2 Dijon II DIJ 30
3 Pontarlier PON 26
4 CS Louhans Cuiseaux CSL 24
5 Auxerre II AUX 23
6 Besancon RC BRC 20
7 Besancon FC BFC 20
8 FC Gueugnon FCG 15
 
9 Jura Dolois JUR 15
10 Saint Vit SVU 14
11 Avallon CO AVA 12
12 Selongey SEL 12
13 Quetigny QUE 9
14 Saint-Apollinaire APO 9
15 Clémenceau Besançon CLE 2
Groupe 3
Sam 13 Jan
Brest II
0-1
Tour d'Auvergne
Lannion
0-1
Pontivy
Dinan-Léhon
1-2
Vannes
Montagnarde
4-0
Ergué-Gaberic
Guichen
0-0
Saint-Colomban
Sam 27 Jan
Concarneau II
18:30
Guingamp II
Dim 11 Fév
Plabennec
18:30
Vilaine Atlantique
Equipe / Points
1 Vannes VAN 30
2 Brest II BRE 29
3 Plabennec PLA 27
4 Pontivy PON 19
5 Vilaine Atlantique VIL 17
6 Guingamp II GUI 17
7 Montagnarde MON 17
 
8 Dinan-Léhon DIN 16
9 Saint-Colomban Locminé LOC 15
10 Guichen GUI 14
11 Concarneau II CON 13
12 Lannion LAN 12
13 La Tour d'Auvergne LAT 11
14 Ergué-Gaberic ERG 4

Follow BeSoccer on Facebook