We use cookies to personalise content and ads, to provide social media features and to analyse our traffic. We also share information about your use of our site with our social media, advertising and analytics partners. En savoir plus. Plus d'info et modification des paramètres Accepter
RéSULTATS DE FOOT | Pays-Bas
Eredivisie »
Sam 23 Sep
18:30
Willem II
18:30
Heerenveen
Sam 23 Sep
19:45
Feyenoord
19:45
NAC Breda
Sam 23 Sep
20:45
ADO Den Haag
20:45
Sparta Rotterdam
Sam 23 Sep
19:45
Heracles
19:45
Roda JC
Topklasse Groupe 1 »
Sam 23 Sep
14:30
VVOG
14:30
Volendam II
Sam 23 Sep
14:30
DOVO
14:30
Jong Twente
Sam 23 Sep
14:30
ACV
14:30
Spijkenisse
Sam 23 Sep
14:30
ODIN .59
14:30
DVS .33
Sam 23 Sep
15:00
ONS Sneek
15:00
Scheveningen
Sam 23 Sep
15:00
Almere City II
15:00
Groningen II
Sam 23 Sep
15:00
ASWH
15:00
Quick Boys
Sam 23 Sep
15:00
Spakenburg
15:00
Capelle
Sam 23 Sep
14:30
Magreb 90
14:30
Harkemase Boys
Hoofdklasse Zaterdag Groupe 1 »
Sam 23 Sep
14:30
Ter Leede
14:30
Noordwijk
Sam 23 Sep
14:45
AFC II
14:45
S Gravenzande SV
Sam 23 Sep
14:30
Nootdorp
14:30
Swift
Sam 23 Sep
15:00
SteDoCo
15:00
Rijsoord
Sam 23 Sep
14:30
Argon
14:30
Hoek
Sam 23 Sep
14:30
RVVH
14:30
Zwaluwen
Sam 23 Sep
14:30
Rijnvogels
14:30
Achilles Veen
Sam 23 Sep
14:30
Smitshoek
14:30
Jodan Boys
Hoofdklasse Zaterdag Groupe 2 »
Sam 23 Sep
14:30
NSC
14:30
Apeldoorn CSV
Sam 23 Sep
14:30
Staphorst
14:30
AZSV
Sam 23 Sep
14:30
Ajax Amateurs
14:30
HZVV
Sam 23 Sep
14:30
Berkum
14:30
Urk
Sam 23 Sep
14:30
Genemuiden
14:30
Sparta Nijkerk
Sam 23 Sep
14:30
Zuidvogels
14:30
Door Fusie Sterk
Sam 23 Sep
14:30
Excelsior .31
14:30
Eemdijk
Eerste Klasse Zaterdag Groupe 1 »
Sam 23 Sep
14:30
CSW
14:30
Vitesse Delft
Sam 23 Sep
14:30
Breukelen
14:30
ARC Alphense
Sam 23 Sep
14:30
Te Werve
14:30
Aalsmeer
Sam 23 Sep
14:30
RKAV Volendam
14:30
Forum Sport
Sam 23 Sep
14:30
Westlandia
14:30
WV-HEDW
Sam 23 Sep
14:30
Zwaluwen .30
14:30
Marken
Sam 23 Sep
15:00
Xerxes DZB
15:00
Sportlust 46
Eerste Klasse Zaterdag Groupe 2 »
Sam 23 Sep
15:00
DCV
15:00
Bruse Boys
Sam 23 Sep
14:30
Deltasport
14:30
VVGZ
Sam 23 Sep
14:30
Heerjansdam
14:30
Kloetinge
Sam 23 Sep
14:30
Nieuw Lekkerland
14:30
SC Feyenoord
Sam 23 Sep
14:30
Nieuwenhoorn
14:30
Brielle
Sam 23 Sep
14:30
Oude Maas
14:30
Oranje Wit
Sam 23 Sep
14:30
SHO
14:30
Heinenoord
Eerste Klasse Zaterdag Groupe 3 »
Sam 23 Sep
14:00
DHSC
14:00
LRC
Sam 23 Sep
14:30
De Merino.s
14:30
Sliedrecht
Sam 23 Sep
14:30
GRC 14
14:30
DUNO
Sam 23 Sep
14:30
SVL
14:30
DTS Ede
Sam 23 Sep
15:00
Bennekom
15:00
WNC
Sam 23 Sep
15:00
Delta Sports 95
15:00
Woudenberg
Sam 23 Sep
15:00
GJS
15:00
Montfoort
Eerste Klasse Zaterdag Groupe 4 »
Sam 23 Sep
14:30
ASV Dronten
14:30
Hierden
Sam 23 Sep
14:30
FC Zutphen
14:30
SVZW
Sam 23 Sep
14:30
Flevo Boys
14:30
DETO Twenterand
Sam 23 Sep
14:30
Vroomshoopse Boys
14:30
WHC
Sam 23 Sep
14:45
DOS 37
14:45
SDV Barneveld
Sam 23 Sep
14:45
Nunspeet
14:45
DZC '68
Sam 23 Sep
17:00
KHC
17:00
Go Ahead
Eerste Klasse Zaterdag Groupe 5 »
Sam 23 Sep
14:30
Buitenpost
14:30
Blauw Wit .34
Sam 23 Sep
14:30
Drachtster Boys
14:30
Oranje Nassau
Sam 23 Sep
14:30
GRC Groningen
14:30
Olde Veste .54
Sam 23 Sep
14:30
PKC .83
14:30
Noordscheschut
Sam 23 Sep
14:30
Winsum
14:30
Gorecht
Sam 23 Sep
15:00
Be Quick Dokkum
15:00
VEV '67
Sam 23 Sep
15:00
Zeerobben
15:00
Balk
Tweede Divisie »
Sam 23 Sep
15:30
Sparta II
15:30
Barendrecht
Sam 23 Sep
15:30
Rijnsburgse Boys
15:30
IJsselmeervogels
Sam 23 Sep
15:30
HHC
15:30
Amsterdamsche FC
Sam 23 Sep
15:30
Katwijk
15:30
Lienden
Sam 23 Sep
15:30
Excelsior
15:30
Koninklijke HFC
Sam 23 Sep
14:30
De Treffers
14:30
Lisse
Sam 23 Sep
18:00
VVSB
18:00
Kozakken Boys
Sam 23 Sep
16:00
De Dijk
16:00
Achilles 29
Sam 23 Sep
18:00
Tielse Eendracht .
18:00
GVVV
Eredivisie
Sam 23 Sep
Willem II
18:30
Heerenveen
Feyenoord
19:45
NAC Breda
Heracles
19:45
Roda JC
ADO Den Haag
20:45
Sparta Rotterdam
Dim 24 Sep
Utrecht
12:30
PSV
Ajax
14:30
Vitesse
VVV Venlo
14:30
PEC Zwolle
Groningen
14:30
Twente 1965
AZ Alkmaar
16:45
Excelsior
Equipe / Points
1 PSV PSV 12
2 AZ Alkmaar AZA 12
3 Feyenoord FEY 12
4 Heerenveen SCH 11
5 Vitesse VIT 10
6 Ajax AJA 10
7 PEC Zwolle ZWO 10
8 Utrecht UTR 9
9 VVV Venlo VVV 8
 
10 Heracles HER 5
11 Groningen GRO 5
12 Sparta Rotterdam SPA 5
13 Excelsior EXC 4
14 ADO Den Haag ADO 4
15 NAC Breda NAC 4
16 Twente 1965 TWE 3
17 Willem II WIL 3
18 Roda JC RJC 0
Eerste Divisie
Ven 22 Sep
FC Volendam
0-0
De Graafschap
Emmen
0-0
Go Ahead Eagles
Helmond Sport
1-2
Dordrecht
Almere City
2-2
FC Oss
Fortuna Sittard
5-1
AZ II
FC Eindhoven
0-1
Den Bosch
MVV Maastricht
1-1
Cambuur
RKC Waalwijk
2-2
Jong Utrecht
Lun 25 Sep
Jong PSV
20:00
NEC Nijmegen
Jong Ajax
20:00
SC Telstar
Equipe / Points
1 Jong Ajax JON 13
2 Fortuna Sittard FOR 13
3 MVV Maastricht MVV 12
4 FC Oss FCO 11
5 AZ II ALK 10
6 De Graafschap GRA 9
7 Emmen FCE 8
8 Cambuur BVO 8
9 NEC Nijmegen NEC 8
10 Jong PSV PSV 8
 
11 Dordrecht FCD 8
12 SC Telstar TEL 7
13 Den Bosch BOS 7
14 Almere City ALM 6
15 FC Eindhoven EIN 5
16 Jong Utrecht JUT 5
17 Go Ahead Eagles GAE 4
18 FC Volendam VOL 3
19 RKC Waalwijk RKC 3
20 Helmond Sport HEL 2
Groupe 1
Sam 16 Sep
Noordwijk
6-0
Nootdorp
Swift
2-2
Rijnvogels
Rijsoord
0-0
AFC II
Hoek
1-2
Ter Leede
Zwaluwen
14:30
SteDoCo
Achilles Veen
2-1
RVVH
Jodan Boys
2-0
Argon
Sam 11 Nov
S Gravenzande SV
14:30
Smitshoek
Equipe / Points
1 Noordwijk NOO 9
2 Jodan Boys JOD 7
3 Rijsoord RIJ 7
4 SteDoCo STE 6
5 Ter Leede TER 6
6 Zwaluwen ZWA 4
7 Achilles Veen ACH 4
8 AFC II AFC 4
 
9 Swift SWI 3
10 Hoek HOE 3
11 Nootdorp NOO 3
12 Rijnvogels RIJ 2
13 Argon ARG 2
14 Smitshoek SMI 0
15 S Gravenzande SV FCS 0
16 RVVH RVV 0
Groupe 2
Sam 16 Sep
AZSV
1-0
Excelsior .31
Huizen
1-4
NSC
Door Fusie Sterk
3-0
Genemuiden
Eemdijk
4-0
SDC Putten
Apeldoorn CSV
2-6
Ajax Amateurs
HZVV
1-0
Zuidvogels
Urk
0-2
Staphorst
Sparta Nijkerk
0-1
Berkum
Equipe / Points
1 Berkum BER 7
2 AZSV AZS 7
3 Ajax Amateurs AJA 6
4 Door Fusie Sterk DFS 6
5 Eemdijk EEM 6
6 Excelsior .31 EXC 6
7 Genemuiden GEN 6
8 HZVV HZV 6
 
9 NSC NSC 4
10 Staphorst STA 4
11 Sparta Nijkerk SPA 3
12 Zuidvogels ZUI 3
13 SDC Putten SDC 3
14 Urk URK 1
15 Apeldoorn CSV APE 1
16 Huizen HUI 0

Follow BeSoccer on Facebook